Tarihçemiz

1991 yilinda “Daha güzel ve yasanabilir bir çevre, daha iyi yetismis,ahlakli bir nesil, daha çok yardimlasma ve dayanisma” sloganiyla yola çikan dernegimiz, kuruldugu günden bu yana her türlü yardim ve egitim faaliyetleri yapmaya çalismaktadir. AKÇEV Ahlak Kültür ve Çevre Dernegi ülkemizde çevre ve kültür duyarliligina sahip resmi ve özel kuruluslarla dayanisma halinde, temiz ve yasanabilir bir çevre idealini benimsemis Milli Kültür ve ahlak sahibi insanlardan meydana gelen bir toplumun olusmasina katkida bulunmak.Dogal afetler ve kazalar neticesinde bozulan sosyal ve ekolojik dengeyi yeniden tesis amaciyla faaliyetler yapmaktadir.

Dernegimiz kurulus amaçlarindan biri olarak ahlak ve kültür hayatimiza yeni katkilar saglamak ve üyelerimizi egitmek amaciyla dernek merkezimizde bir Konferans Salonu olusturulmustur. 130 kisinin toplanabildigi bu salonda pazartesi aksamlari düzenli olarak kültürel ve egitici konular misafirlerimize sunulmaktadir. Kuruldugu günden bu yana her türlü yardim faaliyetlerini sürdüren dernegimiz, tesbit edilen ihtiyaç sahipleri arasindan her ay 100 aileye gida ve ihtiyaç yardimi yapmaktadir. Bir ailenin günlük ihtiyaçlari düsünülerek hazirlanan kumanya paketleri içinde gidadan ete kadar bir aylik ihtiyaçlarin karsilanmasi amaçlaniyor.

Dernegimiz her yil kurban bayraminda kurban bagisi kabul etmektedir. Bu bagislardan elde edilen etler yil boyunca ihtiyaç sahibi ailelere ulastirilmaktadir. Gelecegimiz olan gençlerimizin egitimlerine katkida bulunmak maksadiyla ihtiyaç sahibi ögrenciler belirlenerek yil boyunca burs verilmektedir. Kisiler arasindaki sevgi ve dayanismayi, birlik ve yardimlasmayi kuvvetlendirmek için en güzel faaliyetlerden birinin beraberce seyahat ve eglence oldugu düsünülerek piknik gezi ve aile egitim programlari düzenlenmektedir.

Dernegimiz, çevrenin korunmasini ve iyilestirilmesini kirsal ve kentsel alandaki arazinin ve tabii kaynaklarin korunmasini, her türlü çevre kirliliginin önlenmesini, ülkemizin tabii bitki ve hayvan varliginin, tarih sanat ve kültür eserlerinin korunmasini, halka tanitilmasini, ve bu eserlerin etkin ve verimli sekilde faydalanilmasini temin etme amacina yönelik toplanti ve seminerler tertiplemektedir. Biz dernek olarak Çevreyi agaçlandirmak istiyoruz.Çevreyi temizlemek, güzellestirmek,tarihi çevreyi,sosyal çevreyi güzellestirmek istiyoruz. Yetisen bir insanin, sihhatli bir ruhla yetismesini saglayacak tedbirleri almak istiyoruz . Bu amaçla Hatira ormani olusturma çalismalarina devam ediyoruz.